OSGB Nedir?

OSGB, açılımı “Ortak Sağlık Güvenlik Birimi” olan, kurumsal iş yerlerine ve firmalara hizmet veren, iş yerindeki güvenliğin ve iş sağlığının garanti altına alınmasını sağlayan ekibe verilen addır. OSGB Hizmeti, ülkemizde hukuki açıdan korunan ve İş Sağlığı ve Güvenliği yönetmeliğinde kendine yer bulmuş bir hizmettir. Ortak Sağlık birimlerinde, iş hekimi, iş hemşiresi ve firmaya bağlı çalışan diğer sağlık personelleri bulunur. Güvenlik birimlerinde ise iş güvenliği uzmanları ve planlama ekipleri bulunur. Beydağı OSGB’de görevli tüm kişiler ve çalışanlar, yukarıda belirtilen yönetmeliğe bağlı olarak mülakatlara tabi tutulmuş ve gerekli yeterlilikleri kanunlarca test edilmiş nitelikli elemanlardan oluşmaktadır.

OSGB Firmaları, şirketlerin daha güvenli şartlarda çalışabilmeleri, görevli personellerin sağlıklarının en iyi şekilde korunması, olası tehlikelerin ortadan kaldırılması, meslek hastalıklarına karşı çeşitli tedbir ve önlemlerin alınması gibi konularda etkin bir şekilde hizmet vermektedir. Bizler Beydağı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, şirketinizde iş güvenliği eğitimleri, iş kolunun beraberinde getirdiği risklerin değerlendirilmesi, çalışanların bilinçlendirilmesi, firmalara bu alandaki hukuki yükümlülüklerini açıklama, işverenlere bu konuda tavsiye verme gibi birçok görevi en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Bunun yanında Ortak Sağlık kapsamında, çalışanlarınızın ve firmanın düzenli olarak sağlık kontrolünden geçmesi, yeni alınan elemanların testlerinin yapılması, iş yerinin sağlıklı bir ortam haline getirilmesi ve acil durumlarda hızlı müdahale yapılması gibi çalışmalar da kuruluşumuz tarafından eksiksiz bir şekilde karşılanmaktadır.

Neden OSGB?

Öncelikle, şirketinizin İş Sağlığı ve Güvenliği yönetmeliği uyarınca mutlaka bir hekime ve bir güvenlik uzmanına sahip olması gerekiyor. Bu; firmaların gelişmesi, çalışanların daha güvenli ortamlarda işlerini devam ettirmesi, sürekliliğin sağlanması ve şirketlerin marka kimliğini koruması adına oldukça gerekli bir hamledir. Şirketinizin kendisine özel hekimler, hemşireler ve iş güvenlik uzmanlarına sahip olması seçeneğini düşünebilirsiniz fakat bu seçeneğin oldukça büyük dezavantajları bulunuyor. Bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Firmasından hizmet aldığınız zaman, firmanızda görev alacak sağlık ve güvenlik personellerini kendiniz denetlemek durumunda kalmıyorsunuz. Beydağı OSGB, çalıştırdığı her personeli ve uygulamalarını düzenli olarak denetliyor ve yeterli hizmet vermelerini sağlıyor. Böylece bizler, istenmeyen bir iş kazası olmadan veya devletin yaptığı yasal denetlemelerde ceza almadan düzgün bir şekilde iş güvenliğinizi oluşturmanızı sağlıyoruz.

Bizlerle çalıştığınızda, bu işlere ayırdığınız kaynakları kendi sektörünüze de yönlendirebiliyorsunuz. Sizler iş sağlığı ve güvenliğini Beydağı OSGB’ye bıraktığınız takdirde, kendi işinize daha çok kaynak ve zaman ayırıp sektörünüzde daha hızlı yükselme şansı yakalıyorsunuz. Sağladığımız personel çeşitliliği de şirketlere tanıdığımız kolaylıklardan bir tanesi. Sözleşmemiz dahilinde seçtiğiniz personellerinizde değişikliğe gidebiliyorsunuz. Kıdem tazminatı gibi yasal yükümlülükleri ödemek zorunda kalmadan rahatça personel değiştirebilmek, şirketlere sunulan büyük avantajlardan bir tanesi haline geliyor. Sizler de iş güvenliğinizi ve iş sağlığınızı en iyi şekilde sağlamak, uzman kişilerle çalışmak ve hukuki açıdan güvende olmak istiyorsanız kesinlikle Beydağı OSGB’ye ulaşın!WhatsApp chat